Úvod » Zváračky a príslušenstvo » Zváračky MIG, MAG, TIG » Zváračka Migomat MIG MAG MMA TIG-Lift PM-IMGTS-200L
Zváračka POWERMAT má veľmi široké využitie. Umožňuje efektívne zváranie rôznych druhov skupín materiálov v širokom rozsahu hrúbok materiálu. Použité IGBT tranzistory majú priaznivý vplyv na nižšiu spotrebu elektrickej energie, väčšiu odolnosť voči rušeniu a poklesom napätia a dobrú charakteristiku oblúka.
Ovládací panel sa teraz používa ešte jednoduchšie a operátor má rýchly prístup ku všetkým funkciám. To má pozitívny vplyv na ergonómiu a efektivitu práce v závode.
Prístroj disponuje funkciou synergického zvárania, vďaka ktorej je možné dosiahnuť najvyššiu kvalitu zvaru pri zváraní všetkých zvárateľných materiálov – najmä tých z nehrdzavejúcej ocele a hliníka.
Elektronika zariadenia je založená na IGBT tranzistoroch kombinujúcich výhody dvoch typov tranzistorov, jednoduché ovládanie tranzistorov s efektom poľa a vysoké prierazné napätie, ako aj rýchlosť spínania bipolárnych tranzistory. Zvárací prúd je veľmi stabilný, čo zaručuje dokonalý zvar. Vďaka technológii IGBT je zariadenie ľahšie a energeticky účinnejšie.
Model PM-IMGTS-200L je automatický zvárací stroj, ktorého konštrukcia je založená na účinných IGBT tranzistoroch. Je vybavený prehľadnýmLCDdisplejom zobrazujúcim aktuálny zvárací prúd nastavený pomocou gombíkov. Je vybavený chladiacim ventilátorom, elektronickými obvodmi a ďalšími komponentmi, ako aj tepelným senzorom, ktorý chráni zariadenie pred prehriatím.
Vďaka použitiu IGBT tranzistorovej technológie účinnosť zariadenia je až 60 %.
Plne automatické podávanie drôtu.
2-kladkový podávač umožňuje presné podávanie zváracieho drôtu, čím sa eliminuje jeho prekĺznutie.
Ľahká konštrukcia so sklopnou rukoväťou vyrobená z odolného plastuumožňuje jednoduché presúvanie celého zariadenia.
Zváranie pomocou samotieneného oblúkového zvárania (FCAW) je priemyselný proces s mnohými aplikáciami. Primárne vyrába svoj vlastný štít, ktorý pomáha chrániť oblúk, vyrovnáva sa s nečistotami na oceli a vytvára rýchlo tuhnúcu trosku na zvarovom kove.
Zváracie procesy FCAW možno použiť mimoriadne univerzálne. Používajú sa okrem iného v kovospracujúcom priemysle, pri stavbe oceľových konštrukcií a nádrží, v lodiarstve a v automobilovom priemysle. Procesy FCAW umožňujú zváranie prvkov z rôznych materiálov, s rôznymi hrúbkami a geometriami.
Oblúkové zváranie obalenou elektródou sa nazýva aj metóda MMA (Manual Arc Welding) a je najstaršou a najuniverzálnejšou metódou oblúkového zvárania.
Metóda MMA využíva obalenú elektródu, ktorá pozostáva z kovového jadra pokrytého stlačeným povlakom. Medzi koncom elektródy a zváraným materiálom vzniká elektrický oblúk. Oblúk sa zapáli dotykom dotykom konca elektródy na zváraný materiál. Elektróda sa roztaví a kvapky roztaveného kovu elektródy sa prenesú cez oblúk do roztaveného kúpeľa zváraného kovu, pričom po ochladení vytvoria zvar. Zvárač posúva elektródu pri jej tavení k zváranému predmetu tak, aby udržal konštantnú dĺžku oblúka a zároveň posúva jej taviaci koniec pozdĺž zváracej línie. Povlak taviacej sa elektródy uvoľňuje plyny, ktoré chránia tekutý kov pred vplyvom atmosféry a následne tuhne a vytvára na povrchu bazéna trosku, ktorá chráni tuhnúci zvarový kov proti vplyvom prostredia. Po oddialení elektródy od obrobku sa elektrický oblúk zastaví a proces zvárania sa preruší. Po položení jednej guľôčky treba trosku mechanicky odstrániť.
Hlavný rozdiel od iných metód zvárania spočíva v tom, že pri metóde MMA sa elektróda skracuje. Pri metódach TIG a MIG/MAG zostáva dĺžka elektródy nezmenená a vzdialenosť medzi rukoväťou a prvkom zváraný je stále konštantný. Pri metóde MMA, aby sa udržala konštantná vzdialenosť medzi elektródou a zvarovým kúpeľom, musí byť držiak elektródy neustále posúvaný smerom k zváranému prvku, čo znamená, že zručnosti zvárača zohrávajú osobitnú úlohu.
Zváranie TIG je metóda, ktorá umožňuje dosiahnuť zvary najvyššej kvality. Zvárací oblúk žiari medzi vysokoteplotnou, netaviteľnou volfrámovou elektródou a obrobkom. Inertný plyn, ktorý dáva metóde názov, vytvára atmosféru bez kyslíka a zabraňuje chemickým reakciám v kvapalnom zvarovom kúpeli. Výsledkom sú hladké, rovnomerné spoje bez pórov. Viazadlo sa podáva ručne alebo z podávača drôtu.
Zváranie TIG je možné pre všetky zvárateľné kovy. Najväčšou oblasťou použitia sú nehrdzavejúce ocele a neželezné kovy, ako jehliník, meď a mosadz. TIG je primárne sa používa na vytvorenie koreňového prechodu zvaru, pretože zvary sú čisté a bez pórov, a preto majú dobrú trvanlivosť
Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý. |
Najpredávaniejšie