Úvod » Zváračky a príslušenstvo » Zváračky MIG, MAG, TIG » Plazmová zváračka Migomat PM-IMGTS-250L-PRO invertorová
Široký rozsah použitia – ideálne na zváranie rôznych skupín materiálov s rôznymi hrúbkami. Synergické zváranie – automatický výber parametrov pre dokonalý zvar.
Nižšia spotreba elektriny. Vysokáodolnosť proti rušeniua poklesu napätia. Stabilný zvárací prúd zaisťujúci dokonalý zvar.
Intuitívny ovládací panel poskytuje rýchly prístup ku všetkým funkciám. Dvajasné LCD displejepre jednoduché ovládanie parametrov.
Chladiaci ventilátor a teplotný senzor chránia pred prehriatím. Funkcia ANTI STICK – automatické odpojenie napätia v prípade skratu elektródy.
Funkcia HOT STARTpre jednoduchšie zapálenie oblúka. Funkcia ARC FORCE – stabilizácia oblúka bez ohľadu na jeho dĺžku.
Manuálny výber ovládania zvárania (dvojkrokový, štvorkrokový). Regulácia indukčnosti – optimalizácia oblúka v závislosti od hrúbky plechu.
Ľahká konštrukcia so stabilnou rukoväťou umožňuje ľahký pohyb.
Zvárací poloautomat POWERMAT PM-IMGTS-250L-PRO s funkciou synergického zváraniamá veľmi široké možnosti využitia. Umožňuje efektívne zváranie rôznych druhov skupín materiálov v širokom rozsahu hrúbok materiálu. Použité IGBT tranzistory majú priaznivý vplyv na nižšiu spotrebu elektrickej energie, väčšiu odolnosť voči rušeniu a poklesom napätia a dobrú charakteristiku oblúka.
Ovládací panel je teraz eštejednoduchší a operátor má rýchly prístup ku všetkým funkciám. To má pozitívny vplyvna ergonómiu a efektivitu prácev závode.
Elektronika zariadenia je založená na IGBT tranzistoroch kombinujúcich výhody dvoch typov tranzistorov, jednoduché ovládanie tranzistorov s efektom poľa a vysoké prierazné napätie, ako aj rýchlosť spínania bipolárnych tranzistory. Zvárací prúd je veľmi stabilný, čo zaručuje dokonalý zvar. Vďaka technológii IGBT je zariadenie ľahšie a energeticky účinnejšie.
Model PM-IMGTS-250L-PRO je profesionálny zvárací stroj s celým radom funkcií, ktorého konštrukcia je založená na účinných tranzistoroch IGBT. je vybavená2 prehľadnými LCDdisplejmi zobrazujúcimi aktuálny zvárací prúd nastavený pomocou gombíkov, jedným z nich je aj tlačidlo na výber funkcie. Migomat je vybavený chladiacim ventilátorom, elektronickými obvodmi a ďalšími komponentmi, ako aj tepelným senzorom, ktorý chráni zariadenie pred prehriatím.
Vďaka použitiu IGBT tranzistorovej technológie účinnosť zariadenia je až 60 %.
Plne automatické podávanie drôtu.
Napätie zváracieho oblúka:
Ovplyvňuje stabilitu oblúka a množstvo rozstreku tekutého kovu. Zváranie by sa malo vykonávať krátkym (skratovým) oblúkom. Príliš vysoké napätie oblúka spôsobuje menej stabilný oblúk, nižšiu skratovú frekvenciu a viac rozstreku. Pri konštantnom zváracom prúde a konštantnej rýchlosti posuvu elektródového drôtu hodnota napätia ovplyvňuje dĺžku oblúka a tvar zvaru. Zníženie napätia skracuje zvárací oblúk, zatiaľ čo jeho zvýšenie predlžuje oblúk. Naopak, zmeny dĺžky oblúka sú sprevádzané zmenami napätia zváracieho oblúka. Nadmerné predĺženie alebo skrátenie zváracieho oblúka môže spôsobiť nestabilnú žiaru oblúka a tvorbu zvarových defektov vo zvare.
Zvárací prúd:
Závisí to od nastaveného napätia, priemeru a rýchlosti podávania drôtu. Hodnota zváracieho prúdu sa volí predovšetkým v závislosti od hrúbky a chemického zloženia základného materiálu, počtu guľôčok, polohy zvárania a rýchlosti.
Vlastnosťou, ktorá odlišuje túto zváračku od konkurenčných strojov, sú IGBT prevodníky najnovšej generácie, ktoré zaisťujú nízku hmotnosť zariadenia a vysokú spoľahlivosť.
Tranzistory IGBT vysokej triedy použité v prevodníku umožňujú získať hladký zvar a výrazne znížiť množstvo rozstreku.
2-kladkový podávač umožňuje presné podávanie zváracieho drôtu, čím sa eliminuje jeho prekĺznutie.
Ľahká konštrukcia so stabilnou hliníkovou rukoväťou umožňuje jednoduché presúvanie celého zariadenia.
Zváranie MIG/MAG je jedným z najpoužívanejších zváracích procesov. Čo sa za tým vlastne skrýva? Všetko závisí od výberu vhodných ochranných plynov a plnív, až po vlastnosti rôznych typov zváracích oblúkov.
Zváranie MIG/MAG je známe aj ako zváranie kovovým oblúkom.
Procesy zvárania MIG/MAG sa dajú použiť mimoriadne univerzálne. Používajú sa okrem iného v kovospracujúcom priemysle, pri stavbe oceľových konštrukcií a nádrží, v lodiarstve a v automobilovom priemysle. Procesy MIG/MAG umožňujú zváranie prvkov vyrobených z rôznych materiálov, s rôznymi hrúbkami a geometriami. Zváranie MIG je vhodné najmä pre neželezné kovy: hliník, horčík, meď a titán. Metóda MAG sa používa najmä na zváranie nelegovaných, nízkolegovaných a vysokolegovaných ocelí.
Oblúkové zváranie obalenou elektródou sa tiež nazýva metóda MMA (Manual Arc Welding) a je najstaršou a najuniverzálnejšou metódou oblúkového zvárania.
Metóda MMA využíva obalenú elektródu, ktorá pozostáva z kovového jadra pokrytého stlačeným povlakom. Medzi koncom elektródy a zváraným materiálom vzniká elektrický oblúk. Oblúk sa zapáli dotykom dotykom konca elektródy na zváraný materiál. Elektróda sa roztaví a kvapky roztaveného kovu elektródy sa prenesú cez oblúk do roztaveného kúpeľa zváraného kovu, pričom po ochladení vytvoria zvar. Zvárač posúva elektródu pri jej tavení k zváranému predmetu tak, aby udržal konštantnú dĺžku oblúka a zároveň posúva jej taviaci koniec pozdĺž zváracej línie. Povlak taviacej sa elektródy uvoľňuje plyny, ktoré chránia tekutý kov pred vplyvom atmosféry a následne tuhne a vytvára na povrchu bazéna trosku, ktorá chráni tuhnúci zvarový kov proti vplyvom prostredia. Po oddialení elektródy od obrobku sa elektrický oblúk zastaví a proces zvárania sa preruší. Po položení jednej guľôčky treba trosku mechanicky odstrániť.
Základný rozdiel oproti iným metódam zvárania je v tom, že pri metóde MMA je elektróda skrátená. Pri metódach TIG a MIG/MAG zostáva dĺžka elektródy nezmenená a vzdialenosť medzi rukoväťou a zváraným prvkom je konštantná. Pri metóde MMA, aby sa udržala konštantná vzdialenosť medzi elektródou a zvarovým kúpeľom, musí byť držiak elektródy neustále posúvaný smerom k zváranému prvku, čo znamená, že zručnosti zvárača zohrávajú osobitnú úlohu.
Zváranie TIG je metóda, ktorá umožňuje dosiahnuť zvary najvyššej kvality. Zvárací oblúk žiari medzi vysokoteplotne odolnou, netaviteľnou volfrámovou elektródou a zváraným prvkom. Inertný plyn, ktorý dáva metóde názov, vytvára atmosféru bez kyslíka a zabraňuje chemickým reakciám v kvapalnom zvarovom kúpeli. Výsledkom sú hladké, rovnomerné spoje bez pórov. Viazadlo sa podáva ručne alebo z podávača drôtu.
Zváranie TIG je možné pre všetky zvárateľné kovy. Najväčšou oblasťou použitia sú nehrdzavejúce ocele a neželezné kovy, ako je hliník, meď a mosadz. TIG sa používa predovšetkým na vytvorenie koreňového prechodu zvaru, pretože zvary sú čisté a bez pórov, a preto dobre odolávajú dynamickému zaťaženiu.
IGBT plazmové rezačky s výkonom 50 Asú pokročilé nástroje používané na rezanie rôznych kovov. Vďaka použitiu IGBT tranzistorov sa vyznačujú vysokou účinnosťou a presnosťou rezu. Tieto zariadenia generujú vysokoteplotný elektrický oblúk, ktorý umožňuje rýchle a čisté rezanie materiálov do hrúbky 15 mm.
Vďaka masívnemu ventilátoru s ložiskami stroj veľmi rýchlo vychladne v prípade tepelného preťaženia.
Bohatá súprava vybavená až 4 zváracími rukoväťami:
Zvárací horák MIG/MAG
MMA zvárací horák
Zvárací horák TIG-LIFT
Držiak pre plazmovú rezačku CUT
Držiaky sú súčasťou:
Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý. |
Najpredávaniejšie
Powermat PM1297
Požiarna hadica 1'- 20 m